Vėdinimas – kondicionieriai

Vėdinimas – kondicionieriai komfortui

Daugelis vartotojų, kurie mėgsta komfortą ir patogumą žino kas yra kondicionieriai, kokias funkcijas jie atlieka ir kokią duoda naudą. Todėl pabandysime kiekvieną kondicionieriaus tipą išnagrinėti atskirai.

Kondicionieriai montuojami prie lubų

Iš pačio pavadinimo galima suprasti, kad šio tipo kondicionierius montuojamas prie pat lubų, nors galimas kitas montavimo variantas, sistemą montuojant prie sienos, virš grindų. Šis kondicionierius gali būti alternatyva kasetiniam kondicionieriui tik tada, jei naudojamų patalpų lubos nėra kabinamos. Prie lubų montuojami kondicionieriai kabinami prie pat lubų, todėl toks sprendimas leidžia orą patalpose paskirstyti tolygiai, išvengiant tiesioginio oro srauto į žmones, kas gali sukelti peršalimą. Tokie kondicionieriai dažniausiai naudojami patalpose, kurių išplanavimas bei pati erdvė yra sudėtingi. Kondicionieriai montuojami prie lubų – sudėtingų patalpų formų patogi vėsinimo sistema. Vėsinimas taip pat viena iš būtiniausių dalykų karštą vasarą.

vedinimas_kondicionieriai

Kondicionieriai montuojami prie sienos

„Spulit“ sistema – sieninis kondicionierius, kuris šiuo metu yra pats populiariausias. Tokie oro kondicionieriai gaminami su vidiniu ir išoriniu blokais. Todėl tokios vėdinimo sistemos gali būti programuojamos pagal poreikį ar net laiką, kada kondicionieriai privalo įsijungti darbiniu režimu. Darbinis tokio kondicionieriaus režimas yra ganėtinai tylus, todėl nejausite jokių nepatogumų. Taip pat, šiuose kondicionieriuose montuojami kelių rūšių filtrai, kurių pagalba iš patalpų pašalinsite ne tik nešvarumus, kenksmingas dulkes ar alergenus, bet neutralizuosite ore sklandančius virusus bei cigarų dūmus, kas svarbu, norint išlaikyti darbuotojus sveikais, o patalpas be pašalinių kvapų. Taigi, sieniniai kondicionieriai montuojami ne tik butuose ar darbo vietose, bet ir parduotuvėse. Sieniniai kondicionieriai – patogumas ir švarus oras.

Kondicionieriai statomi ant grindų ir skirstomi į kelis tipus:

Kanaliniai kondicionieriai. Kanaliniai kondicionieriai patalpose neskleidžia jokio pašalinio garso, ne montuojant, jie gerai izoliuojami ir be to, tokie kondicionieriai nėra matomi vizualiai, todėl nenukentės Jūsų interjeras, jei tai svarbu. Jie gali būti naudojami atskirų patalpų vėdinimui, jei sistema turės jungtį bei kanalą, kuris skirtas oro paėmimui iš lauko. Kanaliniai kondicionieriai gali atlikti netik vėdinimo funkciją, bet ir sėkmingai šildyti patalpas.

Grindiniai kondicionieriai. Grindiniai kondicionieriai skirti karščiausiomis dienomis atvėsinti pačią karščiausią vietą patalpoje, taip užkertant tolimesniam šilumos energijos plitimui. Tokie kondicionieriai montuojami po langais ir atlieka apsaugos nuo saulės spindulių funkciją ir atrodo kaip modernūs tradiciniai radiatoriai. Po langu skirta montavimui erdvė estetinio vaizdo tikrai nesugadins, o kondicionieriaus į viršų pučiamas atvėsintas oras garantuos, kad patalpose bus išlaikytas norimas temperatūros režimas. Grindiniai kondicionieriai – apsauga nuo vasariško karščio.

Kasetiniai kondicionieriai

Kasetiniai kondicionieriai – populiariausia ir labiausiai naudojama vėdinimo sistema. Ją naudoja visuomeninėse erdvėse, tokiose kaip parduotuvės, mokyklos, didelėse konferencijų salėse, naktiniuose klubuose bei prabangiuose restoranuose. Kasetiniai kondicionieriai turi keturių oro srovių padėtis, kurios tinkamai paskirsto oro srautą po visą patalpą, taip ją atvėsinat iki norimos temperatūros. Vėsinimas kasetiniais kondicionieriais patogus ne tik mokykloms, bet ir ligoninėms.

Mobilūs kondicionieriai

Mobilūs kondicionieriai naudojami netik gyvenamųjų, bet ir sąlygų darbo vietose gerinimui, nes tokie kondicionieriai turi vieną privalumą – ratukus, kurių dėka, kondicionieriai gali būti perkelti iš vienos vietos į kitą be didesnių pastangų. Mobilūs kondicionieriai gali pasigirti ir savo galingumu, kai sunaudojant 1-3kW kondicionierius gali vėsinti net iki 40 m2 patalpų. Žinoma, šios vėdinimo sistemos veikimo principas panašus, kaip ir kitų, tik turi vieną skirtumą, vietoje „spulit“ sistemos, kurią sudaro du blokai, mobilieji kondicionieriai turi tik vieną. Vėdinimas – mobilūs kondicionieriai su patogia galimybe perkelti į norimą vietą.

Comments

  1. sveiki, norime pasiruošti vasarai ir įsirengti oro kondicionierių ~50 kv.m. mobiliame namelyje, kuris stovi mūsų sode. Sakykite, koks pigiausias būdas tai padaryti? kiek tai gali kainuoti? lauksime jūsų atsakymo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.