Kondicionierius – patalpų drėkinimui

Kondicionierius – patalpų drėkinimui

Drėgmės lygis namuose, koks jos kiekis tinkamiausias?

Tobulėjant technologijoms, atsiranda vis daugiau žmonių, kurie turi pakankamai informacijos, kaip namuose išlaikyti tinkamą drėgmės lygį. Bet yra ir tokių, kurie tokia informacija dar nedisponuoja. Taigi, gyvenamųjų patalpų drėgmės kiekis gali svyruoti nuo 35-55%, o rekomenduojamas drėgmės lygis patalpose yra apie 45 procentus. Tie, kurie domisi naudojamų patalpų oro drėgmės kiekiu, jį matuoja į paprastus termometrus panašiu prietaisu – higrometru, kurio kaina nėra didelė.

Kas atsitinka, jei ilgai nepalaistome gėlės?

Ar teko susidurti su pirštų galų odos skilinėjimu, kvėpavimo takų išsausėjimu ar imuninės sistemos nusilpimu? Visam tam gali būti viena priežastis – per žemas naudojamų patalpų drėgmės lygis. Nepatikėsite, bet sausas oras išderina net ir pianinus, o parketu ar laminatu išklotas grindis tiesiog priverčia trauktis, todėl tarp jų atsiranda tarpai ar net plyšiai. Todėl oro kondicionavimas tokiose patalpose būtinas.

kondicionierius_patalpu_drekinimui

Per didelė drėgmė taip pat ne naudinga…

Labai drėgnos patalpos skatina greičiau atsirasti pelėsiniam grybeliui, nuo drėgmės gali atsilupti nuo sienų tapetai ar nuo lubų atšokti tinkas. Taip pat, patalpose, kuriose sunaudojama labai daug elektros energijos, drėgmė taip pat gali būti ne naudinga. Atminkite, kuo mažesnėse patalpose dirbate ar gyvenate, tuo mažesnis vyksta oro kondicionavimas, todėl mažiau oro atsinaujina ir pasikeičia. Kondicionierius išspręs visas nereikalingas problemas. Be abejo, negalima pamiršti, kad drėgmės perteklius skverbiasi ir į čiužinius, todėl rekomenduojama juos vėdinti dažniau, o ypač vėdinti čiužinius ant kurių miega brangiausias turtas – vaikai. Nepatingėkite ir saulėtą dieną išvėdinkite visus vaikų čiužinius, o jei tokių dar neturite pagalvokite, gal metas išvėdinti ir savo čiužinius. Kondicionierius padės patalpose palaikyti tinkamą temperatūrą bei oro drėgmę, todėl tokių čiužinių vėdinimų galima išvengti.

Kurioje namo vietoje drėgmės daugiausia?

Suprantama, kad pirma būtina išmatuoti visų patalpų drėgmės kiekį, tik nepamirškite ir rūsio, nes jame, drėgmės kiekis visada būna didesnis, nei gyvenamųjų patalpų. Nesuklysite jei manysite, jog vonios kambarys ir virtuvė turi didesnę drėgmės koncentraciją, todėl rekomenduojama dažniau juos vėdinti arba leisti cirkuliuoti orui neuždarant patalpų durų. Argi nesmagu, kai patalpose tvyro šviežias ir gaivus oras? Kondicionierius/iai padėtų visose patalpose palaikyti tinkamą oro drėgmę o esant jos pertekliui ją pašalinti. Toks kondicionierius kainuoja ne daug, todėl nepatingėkite susikurti sau komfortą ir geresnes gyvenimo sąlygas.

Kondicionierius – aukštos kokybės pagalbininkas!

Leave a Reply

Your email address will not be published.