Vėdinimo sistemos

Vėdinimo sistemos – oro kondicionavimas!

Ar žinote pagrindinę, gyvybės egzistavimo sąlygą? Tai – grynas oras. Šiuolaikiški gyvenamieji namai statomi su ženkliai geresne šilumos izoliacija, todėl patalpų viduje dažnai susikaupia dulkės ir kiti teršalai, jeigu jie nešalinami tam pritaikytomis sistemomis vėdinimui. Šiuolaikiniai pastatai paprastai pasižymi gera šilumos izoliacija, todėl patalpų viduje teršalai kaupiasi gana greitai, ypač jei jie nešalinami tam skirtomis vedinimo sistemomis ir nedaromas, taip vadinamas oro kondicionavimas. Ar galite įsivaizduoti kiek visokių dalelių yra patalpose, kuriose būname? Vėdinimo sistemos – oro kondicionavimas, kuris padės atsikratyti bet kokių nematomų dalelių bei kvapų.

vedinimo_sistemos

Vėdinimo sistema – rekuperatorius. Vėdinimo sistemą, tinkamai vertinti galime tik tada, kai pusė oro kiekio keičiama kas 1-2 valandas. Dažnai pastebime, kad miegamojo langai rasoja ir tai reiškia, kad patalpos blogai vėdinamos. Ir jei patalpose yra per daug drėgmės, jose pradeda veistis pelėsinis grybelis, kuris gali būti ir pavojingas. Todėl, drėgnoms patalpoms būtina įrengti vėdinimo sistemą, kuri bus ne tik pilnavertė, bet ir sistema palengvinanti savijautą. Rekuperatoriaus – įrenginys, kuris padeda taupyti energiją. Jis užtikrina pastovią oro apykaitą patalpose, užtikrina oro cirkuliacinį kiekį bei jo kokybę, o kas svarbiausia, rekuperatoriaus padeda taupyti energiją, kurios kainos visą laiką tik kyla.

Vyresnio amžiaus žmonės pamena, kaip anksčiau per langus, kurie būdavo nesandarūs, į namus patekdavo lauko oras ir taip vėdindavo patalpas. Dabar, kai statybų technologijos pažengusios į priekį, gyvenamieji namai statomi kitokiu principu, o langai, nebeišleidžia nei oro, nei šilumos. Todėl visada, norint išvėdinti patalpas ir pradarius langus, su norimu pakeisti oru, patalpas palieka ir sukaupta šiluma, kuri aktuali žiemą. Todėl, tokiam atvejui labiausiai tinkanti yra oro šalinimo ir tiekimo vėdinimo sistema. Tokia vėdinimo sistema – oro kondicionavimas padės ne tik tinkamai vėdinti patalpas, bet ir išsaugoti didelį kiekį šiluminės energijos ir šiek tiek sutaupyti.

Oro kondicionavimas – centrinė dulkių surinkimo sistema.

Oro kondicionavimas šiuolaikiniuose pastatuose ir centrinė dulkiu surinkimo sistema, tampa vis dažnu reiškiniu mūsų gyvenime ir specialistai spėja, kad greitu laiku, tokios sistemos paslaugos bus teikiamos centralizuotai kaip pavyzdžiui vanduo ar elektra. Kai kurie, vis dar dvejoja, ar jiems reikalinga tokia švarinimosi sistema. Bet suprantama, kad tie, kurie jau naudoja centrinę dulkių surinkimo sistemą, nebeįsivaizduoja kitokio dulkių surinkimo būdo, nes dulkių siurblio tampymas po kambarius užima labai daug laiko ir be to, dėl jų siurbimo kokybės kyla labai daug diskusijų.Oro kondicionavimas – centrinė dulkių sistema – montuojama įvairiose namo vietose. Tai galėtų būti ir namo rūsys ar katilinė, garažas ar sandėliukas, o galima tiesiog sumontuoti ir lauke. Jei oro kondicionavimas bei centrinė dulkių surinkimo sistema domina ir daugiabučių namų gyventojus, tai tokią sistemą nesunku sumontuoti balkone arba tamsiajame kambaryje.

Vėdinimo sistemos – oro kondicionavimas, tai, kas palengvins dulkių šalinimą iš norimų patalpų.

Leave a Reply

Your email address will not be published.