Rekuperatorius – vėdinimo sistemos
Kas yra rekuperatoriaus? Rekuperatorius – tai šilumos išlaikymo mechanizmas, kuris montuojamas vėdinimo įrenginiuose. Toks elementas, kituose vėdinimo sistemose vadinamas šilumokaičiu. Rekuperatoriaus padeda taupyti šilumą ir užtikrina patalpų vėdinimą su šilumos atgavimu net iki 90 procentų. Rekuperatoriaus – visiems, kurie mėgsta komfortą.
Vėdinimo sistemos, kuriose įmontuotas rekuperatoriaus yra kelių tipų:
1. Atskirų srautų.
2. Rotaciniai.
3. Plokšteliniai arba kryžminių srautų.
Kas yra rekuperacija? Rekuperacija – vėdinimas, tam tikrų mechaninių vėdinimo sistemų pagalba. Tai įgyvendinti padeda vėdinimo sistemose įmontuotas rekuperatoriaus. Rekuperatorius veikia maždaug taip – įtraukiamas lauko oras patenka į rekuperatorių, po to, nukreipiamas į šilumokaitį, jame iš patalpų oro pasiima turimą šilumos energiją, po to, praeina pro filtrą ir nukreipiamas į patalpas; tuo pačiu metu, oras, kuris buvo patalpose, nukreipiamas į rekuperatorių, jame palieka savo turimą šilumos energiją, po to, jis tiesiog pašalinamas į lauką. Vėdinimo sistemos naudojamos ir su generatoriais, jų funkcijos tokios pačios, tik reikėtų paminėti, kad jie turi kelis trūkumus. Rekuperacija – patalpų vėdinimas kelių mygtukų paspaudimu.
[the_ad id=”132″]
Įrenginys su rotaciniu šilumokaičiu – regeneratorius ir jo trūkumai:
1. Regeneratorius nėra taupus energijos suvartojimui, nes šilumokaičio sukimui naudoja papildomą variklį. šalinamas bei tiekiamas oras susimaišo, todėl neįmanoma pilnai pašalinti kvapų iš patalpų. Dalis kvapų sugrįžta, todėl prie šios rekuperacinės sistemos nejungiama virtuvės, vonios, WC vėdinimo sistemos. Iš jų ištraukti orui naudojamos atskiros ventiliacijos angos su elektriniais ventiliatoriais, naudojančiais elektros energiją.
2. Neįmanoma iš patalpų pašalinti visų kvapų, kuriuos generatoriaus sumaišo bendrai, todėl dalis jų sugrįžta atgal. Suprantama, kad dėl šių priežasčių vėdinimo sistemos – regeneratorius nejungiamas nei prie WC, nei vonios, nei virtuvės vėdinimo sistemos.
Regeneratorius ir jo privalumai:
Galima pagirti aukštu naudingumo, nes regeneratorius atgal į patalpą gražina net apie 80 procentų šilumos. Regeneratorius – šilumos gražinimo į patalpas sistema.
Pigūs kondicionieriai – rekuperatoriaus su aukščiausiu naudingumo koeficientu, bet nereikia pamiršti, kad kiekvienas pardavėjas šį koeficientą skelbia aukščiausią, todėl prieš perkant būtina pasikonsultuoti su pardavėju. Bet vėdinimo sistemų specialistai jau apskaičiavo, kiek maždaug procentų reikėtų numesti, kad sužinoti tikrąjį regeneratoriaus naudingumo koeficientą. Pirkėjams siūloma nuo pateikiamo šilumos koeficiento atimti apie 5 procentus, tada gausite tikruosius skaičius, pagal kuriuos galėsite apsispręsti dėl vieno ar kito regeneratoriaus naudingumo. Be to, naudingumo koeficientą klauskite maksimalų, t.y. kiek energijos sunaudos regeneratorius, jei rekuperatorius veiks pilnu režimu ir maksimaliai bus sujungti visi jo prietaisai (maksimaliu greičiu ventiliatoriai, maksimaliu pajėgumu šildytuvas ir kiti vėdinimo sistemos prietaisai).
Taigi, lyginant rekuperatoriaus tipus bei regeneratorių galima prieiti išvados, kad geriausias iš visų tipų – kryžminis-priešpriešinis šilumokaitis, nes jo naudingumo koeficientas yra didžiausias.
Vėdinimo sistemos – rekuperatoriaus – regeneratorius, kad patogumas būtų pasiekiamas ranka.
[the_ad id=”132″]