Auto kondicionieriai

Auto kondicionieriai – pildymas

Oro kondicionierius – be kurio neapsieina nė vienas šiuolaikiškas vairuotojas. Tokia vėsinimo sistema ne naujiena daugeliui vairuotojų, o be to, paskutiniuoju metu, technologijos auto kondicionierių srityje ženkliai pažengė į priekį. Todėl karštą ar šaltą dieną, važiuojant savo automobiliu ir įsijungus oro kondicionierių, galima jaustis kur kas patogiau, nei be jo. Bet norintys automobilyje susimontuoti kondicionierių, už tokią oro kondicionieriaus montavimo paslaugą privalės sumokėti ne mažai. Suprantama, kad investuoti į tokį komfortą verta.

Neturintys automobiliuose kondicionierius dažnai juos montuoja, bet yra ir kita grupė vairuotojų, kurie net ir karštą dieną neįjungia auto kondicionieriaus. Priežastis? Esant tokioms dabartinėms kuro kainoms, daugelis vairuotojų stengiasi pataupyti, todėl automobilio kondicionierių išjungia. Prie ko čia kondicionierius, paklausite? Automobilių specialistų duomenimis nustatyta, kad automobilyje įjungti oro kondicionieriai sunaudoja net iki 10 procentų daugiau degalų. Todėl, dalis vairuotojų, nenaudodami oro kondicionierių, dažniau renkasi, kuro taupymą.

auto_kondicionieriai_pildymas

Kitas neatsargus žingsnis, kuri gali ženkliai padidinti auto kondicionieriaus pildymo ar priežiūros kainą – automobilio tiuningas. Daugelis, gražindami savo automobilius juos tiuninguoja nepagalvodami ir apie pasekmes. Jei norite išvengti visos automobilio variklio sistemos gedimo, tiuninguojant, niekada neuždenkite priekinių grotelių kietu audiniu. Priešingu atveju, išlaidų remontui turėsite daugiau, nei išleidote pačios mašinos gražinimui.

Suprantama, kad labai norint, galima atrasti ir trūkumų, bet oro kondicionierius – vairuotojų išsigelbėjimas karštą dieną. Jo naudojimas taip pat kainuoja papildomai, bet jei klimato kontrolė bus naudojama pagal instrukciją, didelių išlaidų galima išvengti. Be to, oro kondiciniai automobiliuose, privalo būti atidžiai prižiūrimi. Juos būtina išvalyti, pasikeisti filtrus, jei tokie yra, o svarbiausias akcentas – kondicionierių pildymas. Įsivaizduokite, jei kondicionieriuje pasibaigs aušinimo elementas, lauke + 30-35 laipsniai, o jums dar reikia nuvažiuoti didelį atstumą. Kaip jausitės? Todėl būtina oro kondicionierių priežiūra, kad nustatyti kada bus reikalingas kitas auto kondicionierių pildymas.

Kondicionierių pildymas – tinkamas freono kiekis sistemoje

Jei, kondicionierių pildymo metu, freono įpilsite per mažai, po sistemą jis išnešios netinkamą kiekį alyvos, todėl nuo to gali nukentėti kompresorius. Be to, karštą dieną galima pajausti ir oro kondicionieriaus pučiamos vėsos trūkumą. Taip yra dėl tos pačios priežasties, kondicionieriai pripildyti nepakankamu freono kiekiu.

Žinoma ir suprantama, kad sistemai taip pat neūkia ir neatidus kondicionierių pildymas, kai sistemos perpildomos. Nuo tokių apkrovų, kai pakyla slėgis, gali išsijungti ir kompresorius, todėl toks kondicionieriaus perpildymas gali atnešti nemalonių staigmenų – oro kondicionierius neveiks. Tam, kad kondicionieriai būtų pildomi laiku ir kokybiškomis medžiagomis, rinkitės kokybiškus aptarnavimo specialistus, kuriems kondicionierių pildymas yra profesinė pareiga. Taip išvengsite oro kondicionierių gedimų ir Jūsų vėdinimo sistema dirbs ilgiau. Todėl būtinai tikrinkite kas pilama į kondicionierių sistemą. Tarkim, su mineraline alyva pilamas freonas R12, o sintetinė alyva, labai tinka naudojimui su freonu R134a.

Auto kondicionierių pildymas – kokybiškam sistemos veikimui!

Auto kondicionieriai – auto diagnostiką atlikite dažniau!

Ar teko savo automobilį patikėti „garažų“ meistrams? Kokia Jūsų nuomonė ir ar galėjote pareikalauti jų atsakomybės po to, kai jų paslaugos pasirodė esančios nekokybiškomis. Norint kokybiškai suremontuoti auto kondicionierių, neužtenka pasiskaityti knygą ir galvoti, kad darbai pavyks. Tam reikalingos ženkliai didesnės žinios bei darbinė ir kvalifikacinė patirtis automobilių kondicionierių remonto darbuose. Naujausios technologijos bei moderni įranga suteikia visas galimybes patikrinti automobilio būklę, diagnozuoti vieną ar kitą gedimą net jos neardant, ko anksčiau dirbdavę meistrai išvengti negalėdavo. Taigi, šiandien dienai, speciali įranga leidžia labai greitai ir tiksliai atlikti auto diagnostika, sutaupant laiko ne tik darbams, bet ir vis dažniau skubantiems klientams. Bet deja, sugedus automobilio kondensavimo sistemai, kurio eksploatacijos laikotarpis labai didelis, radiatorių ar kitos sistemos remontas gali būti bevaisis. Kodėl? Senų mechanizmų ir sistemų remontas gali tapti amžinu, todėl kad trūnijančios detalės, visada padidina riziką, kad ją sutaisius vienoje vietoje, ji gali įtrūkti, sugesti ir kitoje, o tai reiškia, kad joks meistras nesuteiks Jums norimos garantijos paslaugai automobiliui, kuris yra labai senas. Tai padidina Jūsų kasdienes išlaidas arba tos išlaidos atsiranda visai netikėtai, nes automobilinių kondicionierių remonto darbai susideda iš dviejų dalių: viena – kai nuimamas automobilio radiatorius, antras – kai remontuojamas pats radiatorius.

auto_kondicionieriai_kaune

Todėl pirkdami automobilį pasvarstykite, ar pigi ir viliojanti jo kaina nėra tai kas slepia dar didesnes išlaidas. Radiatoriaus remontas nėra sudėtingas, bet reikia suprasti, kad norint surasti gedimo priežastį ir ją pašalinti, net ir kvalifikuotiems darbuotojams tenka įdėti pastangų ir sugaišti laiko. Juk įtrūkimo radiatoriuje dar reikia ir paieškoti, jei tai nėra didžiulė skylė, pro kurią išteka visas skystis. Bet patys dažniausi radiatorių ir jų sistemos gedimo padariniai – auto radiatorių vamzdelių defektai, įtrūkimai, kurie dažniausiai būna lituojami. Bet dažnas automėgėjas žino, kad pasenusius vamzdelius geriau pasikeisti naujas, jei norima turėti patikimą auto kondicionierių.

Žinoma, kad kiekvienas vairuotojas svajoja apie tobulą automobilį, kurio nereikėtų remontuoti, kurio dalys nesidėvėtų ar tarnautų amžinybę. Bet deja, kad automobilis visada būtų tvarkingas, jam, kaip ir žmonėms, rekomenduojama dažniau lankytis SPA centruose – tai autoservisuose, kuriose galima atlikti pilną automobiliu diagnostika. Taigi, jei norite važiuoti ilgai ir toli, prižiūrėkite savo nuosavybę taip, kad nedvejodami galėtumėte drąsiai susiruošti net į pačią tolimiausią kelionę.

Leave a Reply

Your email address will not be published.