Oro kondicionieriai

Oro kondicionieriai – temperatūrai ir drėgmei palaikyti

Kondicionieriai, kas tai? Kodėl didelė dalis Lietuvos gyventojų domisi būtent kondicionieriais?

Oro kondicionieriai – prietaisai, kurie vėdina patalpas. Kondicionieriai pritaikyti visų patogumui ir komfortui palaikyti, nes šis prietaisas ne tik vėdina patalpas, bet jose palaiko ir drėgmę ir norimą temperatūrą.

Šilumos siurblys – šiuolaikiško oro kondicionieriaus pagrindas, kuris panašus šildytuvą, kurį daugelis naudoja buityje. Įprastame režime oro kondicionieriai į patalpas įleidžia atvėsintą orą, kurį pats atšaldo, o į lauką išleidžia šiltą. Kondicionieriai Kaune atlieka ir daugiau funkcijų, jie gali netik vėsinti patalpas, bet jas dar ir šildyti. Oro kondicionieriai – visų patogumui.

oro_kondicionieriai

Ar žinote oro kondicionierių istoriją?

Pirmieji oro kondicionavimo bei vėsinimo prietaisai buvo sukurti ir naudoti jau prie kelis tūkstančius metų, Persijoje. Namo stoguose buvo įrengtos orlaidės, kurios gaudė vėjo gūsius, pagautas vėjas pereidavo per vandens talpyklą ir atvėsintas buvo nukreipiamas į norimas patalpas. Tokiu principu dirba ir šiuolaikiniai oro kondicionieriai.

Ar esate girdėję apie XIX a. kūrusį britų mokslininką M. Faradėjų, kuris atrado oro vėsinimo principą, dujas verčiant skystu pavidalu ir leidžiant jam garuoti. Kaip ir daugelio mokslininkų, ši idėja panaudota nebuvo. Kondicionierių pildymas Kaune – veiksmingas būdas atgaivinti oro kondicionierių funkcijas.

Kondicionierių pildymas Kaune – pirmų kondicionierių istorija byloja, kad šaldymo sistemose, kaip to laikmečio šaldytuvuose, buvo naudojamos ne labai saugios medžiagos ir galima teigti, kad jos buvo net nuodingos, tai dujos, kurių nuotėkio atveju, kildavo grėsmė mirtinai apsinuodyti. Tai metilo chloridas bei amoniakas. Ir įsivaizduokite, kad freoną (chlorofluorokarbono dujos) naudojančios sistemos buvo sukurtos tik 1928 m. ir tai padarė Thomas Midgley jaunesnysis. Kondicionierių pildymas Kaune – freonas nėra kenksmingas žmonėms, bet gali pakenkti mūsų planetos atmosferos sluoksniui, ozonui.

Kondicionierių montavimas – vėdinimo sistemos gyvenamuosiuose namuose

Kondicionierių montavimas yra ypač paplitęs Rytų Azijos šalyse. Taivane, Pietų Korėjoje ar Japonijoje, nes šiame Azijos regione oro kondicionavimas bei kondicionierių montavimas laikomas ne prabanga, o būtinybe dėl ypač aukštos temperatūros vasarą.

Kondicionierių montavimas Amerikoje paplitęs Rytų pakrantės bei pietinėse valstijose. Ir sunku patikėti, kad oro kondicionieriai ir parduotas jų skaičius lyginamas su Rytų Azijos šalimis. Bet vakarinėje pakrantėje, oro kondicionieriai vis dar laikomi prabanga.

Vėdinimo sistemos Europoje – oro kondicionieriai namuose paplitę mažiau, todėl karščio bangos nusineša ne vieną gyvybę.

Taigi, oro kondicionieriai – prabanga ar gyvybės saugojimas ir kas svarbiau, sprendžia patys vartotojai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.